Column Left

Bizi Takip Edin

21 Ocak 2024 Pazar

Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Yağlı Ciltler İçin Ne Yapılmalı?

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

 Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Yağlı Ciltler İçin Ne Yapılmalı?

Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? İnsan vücudun da belli oranda yağ bulunur, bu yağ vücudumu işlevini devam ettirmesi için gereklidir. Cildimizde bulunan yağ oranın dengeli olması bizim için çok önemlidir cildimizde bulunun yağlanmanın fazla olması aslında cildimiz kırışmasını önler yaşlanmayı geçiktirir, ama yağlı ciltler sivilce, gözenek proplemleri ve ciltlerinin cabuk kirlenmesinden dolayı genel olarak cilt enfeksiyonları karşı hassastır.Yağlı ciltler atmosferde bulunan kirli havadaki tozları ve pislikleri ciltlerine gelmesini engeleyemezler, bu sebepten dolayı yağlı bir cilt yapısına sahipseniz mümkün oldukça cildinizi temiz tutmalı cilt bakımlarını ihmal etmemelidirler. Bu konumuzda yağlı cilt bakımı nasıl yapılır yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerin neler yapması gereketiğini açıklayacağız ayrıca yağlı cilt yapısına sahip olan kişiler için maske kürleri yaparak yağlı cilt yapıların nasıl kurtulacaklarını anlatacağım.


Yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerin yaşadığı cilt proplemleri

Sivilce 

Yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerde Sebum salgısının aşırı olması sebebi ile cilt gözenekleri çok çabuk kirlenir ve bu gözenekler tıkanır. Tıkanan gözenekler bakteri ve mikrop üreterek şişmeye başlar. Eğer yüzünüzde çok sivilce varsa gözenekleri açmak için buhar banyosu ve gözenekleri açan cilt bakım maskeleri uygulamalısınız.


Gözeneklerin Tıkanması :

Yağlı cilt yapısına sahipseniz karşılaşacağınız diğer sorun ise cildinizdeki gözeneklerin tıkanması sorunudur. Yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerin ciltlerindeki gözenekler daha geniştir, bu sebepten dolayı geniş olan gözeneklere kirlerin girmesi daha kolay olduğundan cilt proplemleri yaşaması kaçınılmazdır. Cildinize makyaj ve bakım yaparkende dikkatli olmalısınız gözeneklerin geniş olmasından dolayı makyaj kalıntıları bu gözenekleri tıkayabilir. Cildiniz için uyguladığınız cilt bakım ve makyaj  ürünlerinin doğal olmasına dikkat edin.Cilt Yağlanması Neden Olur?

Cilt yağlanmasına sebep olan pek çok etken vardır. Bu etkenlerinden en önemlisi dengesiz beslenme, çevrenin etkisi, yaş ve hormonel dengesizlik etkilerini en başta sayabiliriz. Bu sebeplerinin ortadan kaldırılması ile cilt yağlanması problemide kendiliğinden kaybolacaktır.


Yağlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yağlı cilt yapısana sahip iseniz size vereceğim tarifler ile bu sorunuzundan kurtulabilirsiniz. Yağlı cilt yapısına sahip kişilerin ilk uygulaması gereken kural gözeneklerin açılmasıdır.  Gözeneklerin kapalı olması sivilce ve siyah noktaların oluşmasına sebep olacağından ,evde kendinizde rahatlıkla yapabileceği yağlı cilt bakımı için tarifleri kendinizde rahatlıkla uygulayabilirsiniz.Yağlı Cil Bakımı İçin Maden Suyu

Maden suyu içerdiği minareller ve doğal olmasındAn dolayı, Tonik ile beraber cilt temizliği yapıldığında çok büyük etkisini göreceksiniz. Tonik ile beraber kullanıdığınızda ciltte bulunan sivilceleri, siyah noktaları ve cillte bulunan lekeleri temizlediğini göreceksiniz ayrıca cildinizin yağ dengesini sağlayarak sağlıklı bir cilt görüntüsü kazanacaksınız. Maden suyu ayrıca ölü derileri yok ederek cildinizin yenilenmesi sağlamaktadır.


Pek çok cilt hastalıklarına sebep olan yağlı ciltler için evde yapacağınız yağlı cilt bakımı maskeleri cildinideki yağ oranını dengeleyip cildinizi temizleyecektir.


Yağlı Ciltler İçin Maske Kürü

Yağlı cilt maskesi hazırlamak için 1 adet aspirini 1 çay kaşığı suda iyice ezin, 1 tatlı kaşığı kuru maya karışıma ilave ediyoruz daha sonra ise 1 çay kaşığı oksijenli su ilave edip yaaptığımız karışımı iyice karıştırıyoruz. Hazrladığımız karışımı cildimize parmaklarımız yardımı ile masaj yapar gibi sürüyoruz. 15 Dakika bekledikten sonra cildimizi ılık su ile temizliyoruz bu cilt maskesi kürünü haftada 1 defa yapabilirsiniz.


Yağlı Ciltler İçin Maske Kürü

Diğer cilt bakımı ve yağlı cilt temizliği için yapacağımı cilt maskesi ise oldukça etkili ve kolay bir cilt bakım kürüdür. 1 yemek kaşığı beyaz kil ile 2 yemek kaşığı suyu karıştırıp bu karışıma bir çay kaşığı limon ekliyoruz ve karışımımızı hazırlıyoruz. Bu karışımı yüzümüze iyice yediriyoruz ve kuruyana kadar bekliyoruz mümkün oldukça mimik hareketi yapmamaya çalışmalısınız. Maske kuruduktan sonra su ile yıkayıp maskesi temizliyorsunuz bu cilt maskesi cildimizde bulunan yağı emerek cildimizdeki yağ oranını düşürerek daha sıkı ve temiz bir cilt görüntüsü kazanmamızı sağlayacaktır.


Yağlı Ciltler İçin Tonik Uygulaması

Yağlı cilt yapısına sahip kişilerin yapması gereken bir diğer kural ise cildinizi tonik ile temizlemektir. Evde yapacağınız doğal tonik ile cildinizi temizleyebilirsiniz. Evde Doğal tonik yapmak için bir tutam lavantayı 1 bardak suyun içinde kaynatın daha sonra bunu süzerek bir cam kavanoza koyarak ağzını iyice kapatınız. Hergün sabah ve akşam evde yaptığınız doğal tonik ile cildinizi temizleyin hem cildiniz temizlenecek hemde doğal olmasından dolayı kimyasal toniklerden uzak durmuş olacaksınız ayrıca cok ucuza geleceği için size tonik masrafıda çıkarmayacaktır.


Yağlı Ciltler İçin Limon ve Bal Maskesi 

Diğer yağlı ciltler için vereceğim cilt maskesi son zamanlarda en çok kullanılan cilt maskesinden biridir. 1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı limon suyu ve yeteri kadarda süt hazırlayıp bir kase içine bal ve lilon suyunu koyup karıştırıyoruz bu karışam azar azar süt ekleyip maske kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz. Hazırladığımız maskeyi yüzümüze boyun bölgemize uyguluyoruz, maske cildimizde kuruduktan sonra sünger yardımı ile siler gibi yaparak temizliyoruz işlem bittikten sonra cildimizi ılık su ile yıkıyoruz. Limon ve Bal maskesi cildimizdeki yağ salınımı dengeleyerek sivilce siyah noktaların oluşumu engeleyerek cildimizdeki gözeneklerin açılmasını sağlar. Bu maske kürünü 2 haftada bir denemenizi tavsiye ederiz.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments