Column Left

Bizi Takip Edin

19 Ocak 2024 Cuma

Varisli Damarlar için Sarımsaklı ve Limonlu Merhem Nasıl Yapılır

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

 Varisli Damarlar için Sarımsaklı ve Limonlu Merhem Nasıl Yapılır

Bu tedavi düzenli olarak kullanıyorsanız etkilidir. Varisli damarların başlangıcını önlemenin yanı sıra, örümcek damarlarının daha da kötüye gitmesini engellemekte de vücudunuza yararlı olacaktır.


Sarımsak ve limondan yapılan varisli damarlar için kendi merheminizi yapmanın mümkün olduğunu biliyor muydunuz?Doğal ve ev yapımı olmanın yanı sıra, bu merhemi düzenli olarak kullanıyorsanız çok etkilidir. Bu şekilde, bu dolaşım problemini önleyebilecek ve harika, pürüzsüz ve genç bacaklara sahip olacaksınız!


Bu makalede, varisli damarlar için bu sarımsaklı ve limonlu merhem tarifini paylaşacağız. Ayrıca size sarımsak ve limonun sağlık özellikleri hakkında her şeyi anlatacağız. Her iki ilaç bileşeni de evde inanılmaz kozmetik kullanımları için en öne çıkıyor.


Bu sarımsaklı ve limonlu merhemi varisli bacaklarınız için deneyin! Gerçekten çok basit ve aldığınız sonuçlara çok şaşıracaksınız!Doğal Tedaviler

Varisli damarları doğal olarak tedavi edecekseniz aşağıdaki hususları göz önünde bulundurmalısınız:


Her zaman meyveler ve sebzeler, kepekli hububatlar, baklagiller ve fındıklar bakımından zengin bir diyet yapmayı unutmayın.

Günlük ve düzenli fiziksel egzersiz çok önemlidir.

Alkol tüketmek ya da sigara içmek gibi kötü alışkanlıklardan kurtulun.

Aynı duruşta uzun süre durmaktan kaçının, ayakta durun veya oturun. Sürekli hareket halinde durmak sizin için daha iyidir.

Size uygun ve vücudunuza uyum sağlayan kıyafet ve ayakkabılar tercih edin.

Takviyeler veya tıbbi bitkiler dolaşım ve venöz dönüşü iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Bu ipuçlarını ve yönergelerini dikkate almanın yanı sıra, bunları çok basit bir ev yapımı doğal ilaç ile tamamlayabilirsiniz. Varisli damarlar için yapılacak en iyi doğal tedavi sarımsak ve limon merhemidir ve kendiniz bunu evde çok ucuza mal edebilirsiniz.

Tedavi Edici Malzemeler

Bu sarımsak ve limon merhemi yapmak için merhem tarifimizde 5 bileşen kullanacağız. Her madde varisli damarların önlenmesi ve tedavisi için oldukça faydalı sağlık özelliklere sahiptir:Sarımsak: Sarımsak, dışarıdan alınan veya uygulanan varisli damarların tedavisinde çok etki bir rol oynar. Bu süper yiyecek kan üzerinde güçlü bir vazodilatatör ve akışkanlaştırıcı etkiye sahiptir, bu da dolaşımını artırır. O nedenle varisli damar tedavisinin kullanımında sık sık karşılaşırız.

Limon: Limon ayrıca sitrik asit içeriğinin bir sonucu olarak kan akışına yardımcı olur. Ayrıca, güçlü bir anti-oksidan ve cilt lekelerinden kurtulma konusunda hayati bir önem taşımatadır.

Zeytinyağı: Zeytinyağı bu merhem için yağlı bazdır. Eğer losyon için doğru doku sağlarsa, bunu kolayca uygulayabilirsiniz. Ayrıca sarımsağı yumuşatmak için kullanılır. Bu şekilde, sarımsakları doğrudan uygulamanız gerekmez. Tekli doymamış yağları, cildi derinlemesine besler, aynı zamanda elastikiyet sağlar. Zeytinyağını bu doğal tarifte tamamlayıcı ve destekleyici bir madde olarak kullanmış olacağız.

Aloe vera: Aloe vera, yağı emülsiyon haline getirmek ve uygulanmasını kolaylaştırmak için ideal bir maddedir. Ayrıca cildinizi nemlendirir ve korur, bir nevi cilt bakımını yapmanıza yardımcı olur. Ayrıca doğal olarak jelin bitkinin kökünden kendiliğinden çıkarılabilir veya satın alabilirsiniz. Ancak, mümkün olduğunca saf olmalı. Saf olduğu kadar, etkisi de daha çok olacaktır.

Biberiye Uçucu Yağı: Bu merhemdeki son bileşen biberiye esansiyel yağıdır. Bu saf öz, dolaşımın iyileştirilmesi ve uyguladığınız bölgenin iyi oksijenlenmesini teşvik etmede en etkili olanıdır. Ayrıca, aynı zamanda merhem kokusunu geliştirmek ve sarımsak kokusunu gizlemek için harika bir bitkidir. Bu yağ elinizde yoksa, sarımsağı yağda öğütürken taze biberiye yaprakları ekleyebilir ve muhteşem bir merhem oluşumuna katkıda bulunmuş olabilirsiniz.

Varisli Damarlar İçin Sarımsaklı ve Limonlu Merhem Yapımı

Malzemeler

10 diş sarımsak

1 limon suyu

1 bardak zeytin yağı (200 ml)

yarım aloe vera jeli (100 ml)

20 damla biberiye esansiyel yağı

Bu merhem nasıl yapılır

Önce sarımsakları soyun ve sarımsak dişlerini ayırdıktan sonra sarımsağı küçük olabildiğince küçük parçalara doğrayın.

Daha sonra, limonu sıkın ve bir kaba koyun.

Her iki malzemeyi zeytinyağlı bir cam kavanoza koyun ve iyice karıştırın. Ardından, kavanozu sıkıca kapatın ve hava geçirmez hale getirin.

Karanlık bir yerde hazır olması için 21 gün boyunca tedavi için bırakın.

Üç hafta sonra, kalan sarımsağı ayırmak için sıvıyı bir elekten geçirin, ardından elekte kalan sarımsakları çöpe atabilirsiniz.

Aloe vera jelini yağa ekleyin ve iyi bir merhem dokusu elde etmek için iyice karıştırın. Merhem kıvamına gelene kadar karıştırmak önemli.

Aromayı hazır hale getirmek ve bitirmek için biberiye esansiyel yağını ekleyin ve iyice karıştırın.Uygulanışı

Yatmadan önce her gece, bu merhemleri etkilenen bölgeler üzerinde varisli damarlar için masaj yaparak uygulayın ve bir bandaj veya bezle örtün ve gece boyunca merhemin varisli damar bölgesinde kalmasını sağlayın.

Koku sizi rahatsız etmezse, ayrıca bu merhemi sabah da uygulayabilir ve tekrar edebilirsiniz.

Bu tedavi, hastaysanız ve düzenli olarak kullanıyorsanız etkilidir. Varisli damarların başlangıcını önlemenin yanı sıra, örümcek damarlarının daha da kötüye gitmesini engellemek de yararlı olacaktır.

sagligabiradim
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments