Column Left

Bizi Takip Edin

19 Ocak 2024 Cuma

Dizlerinizin Arasına Yastık Koyup Uyuyorsanız Ne Olur?

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

 Dizlerinizin Arasına Yastık Koyup Uyuyorsanız Ne Olur?

Muhtemelen günün sonunda en çok sabırsızlıkla beklediğimiz anlardan biri de uyku vaktidir. Ancak fizyolojik bir ihtiyaç olmasına ve her gün yapmamıza rağmen yanlış uyuyabiliyoruz.

Yaşam kalitesini artırmak için ipuçları vermeyi seviyoruz ve bu yüzden uyku rutininize fazladan bir yastık eklerseniz neler olabileceğini size anlatacağız.1. Siyatik ve bel ağrısını önler.

Bazı insanlar kronik sırt ağrısı ile yaşarlar. Ancak bacakların arasına bir yastık yerleştirmek, pelvis ve kalçaları hizalamaya da yardımcı olur, bu da baskıyı azaltır ve sonuç olarak, bu bölgedeki, özellikle uyurken vücudun zayıf ağırlık dağılımından kaynaklanan sürekli rahatsızlığı da azaltır.


2. Kamburunuzu iyileştirmeye yardımcı olur.
Bazı uyku pozisyonları omurgamız için diğerlerinden daha iyidir, bu nedenle vücudumuzu nasıl konumlandırdığımız çok önemlidir. Araştırmalar, yatakta asimetrik olarak yatarsak, omurgamızın yapısına zarar verebileceğini göstermiştir. Bu nedenle, cenin pozisyonunda uyurken bacak aranıza bir yastık koymak hareketsiz halinize yardımcı olacaktır.


3. Hamilelikte uykuyu daha rahat hale getirir.Sağ veya sol tarafınıza yatmayı tercih etmenizden bağımsız olarak, uzmanlar, bir yastık kullanmanın ağırlığı dağıtmak ve sırt gerginliğini azaltmak, omurgayı nötr tutmak için çok yardımcı olabileceğini ve bu yüzden gebelik döneminde bacak arasında bir yastıkla uyumanızı önerir. Piyasada bu amaca özel tasarlanmış, vücuda uygun C ve U şeklinde modeller bulunmaktadır.


Doğru Şekilde Nasıl Uygulanır?


Yatmadan önce cenin pozisyonunda yatın.

Yatarken beliniz ile yatak arasında boşluk kalmasından kaçının.

Kalçalarınızı aynı hizada tutmak için yastığı bacaklarınızın arasına yerleştirin.

Üst diziniz öne gelecek şekilde uyumayı tercih ediyorsanız, 2 yastık kullanabilirsiniz.

Herhangi bir rahatsızlık durumunda, en iyi seçeneğin her zaman tıbbi uzmanınıza danışmak olduğunu unutmayın.Bacaklarınızın altına da koyabilirsiniz.


Sırt üstü uyumayı tercih ediyorsanız, uyurken omurganızı desteklemek için belinizin ve bacaklarınızın altına bir yastık veya minder de kullanabilirsiniz. Bu aynı zamanda sırt ağrısını azaltmaya da yardımcı olacaktır. Her iki tarafta ağrınız olsa bile, bu pozisyon uyumak iyi gelecektir. Çünkü sırtınızı nötr bir duruşta tutar.


Belinizi desteklemek için bir havlu veya başka bir küçük yastık da kullanabilirsiniz, böylece vücudunuz hizalanır, ağırlığınızı eşit olarak dağıtır ve uyurken yatakta hareket etmenizi veya yuvarlanmanızı engeller.

Peki ya sen hangi pozisyonda uyuyorsun?

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments