Column Left

Bizi Takip Edin

4 Eylül 2020 Cuma

Sokağa Çıkma Yasağı Geldi! Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanan Şehirler Belli Oldu…

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sokağa Çıkma Yasağı Geldi! Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanan Şehirler Belli Oldu…

Korona virüs süreçlerinin artması tekrar 65 yaş üstü olan kişilerin sokağa çıkma yasağı ile yüz yüze olmalarına neden oldu. Başkent Ankara taraflarında hastalık sayısının bu denli artmış olması valilik tarafından alınan bir karar ile yeniden bir yasak gelmesine neden oldu.
Korona virüs süreçlerinin artması tekrar 65 yaş üstü olan kişilerin sokağa çıkma yasağı ile yüz yüze olmalarına neden oldu. Başkent Ankara taraflarında hastalık sayısının bu denli artmış olması valilik tarafından alınan bir karar ile yeniden bir yasak gelmesine neden oldu. Ankara da aralarında yer alırken birçok şehir üzerinde sokağa çıkma konusunda yasak geldi. 65 yaş üzeri kişilere sokağa çıkma yasağı, cenaze ve düğünlere göre gerçekleşti. Bu kadar kalabalık olan yerlere gitmek şu an 65 yaş ve üzeri olan kişilere ülke geneli içerisinde yasaklandı. Bilim kurulu tarafından yapılan toplantının ardından yapılan açıklama sırasında sağlık bakanı tarafından ülke geneli içerisinde yeni bir yasağın söz konusu olmadığı aktarıldı.

Kısmi sokağa çıkma yasağı gelmesi belirli şehirlerde belirli yaşlarda olan kişiler için belirli saat aralıkları ile meydana geldi. Birçok büyük şehir içerisinde gelen yasaklamalarda yaşlı olan kişiler düğün ya da cenaze gibi noktalarda da yer alamayacak. Şu an kulaktan dolma bilgilere göre sokağa çıkma yasağı her ne kadar yeniden gelecek olduğu söylense bile öyle bir durum yok.

Sokağa çıkma yasağı gelen iller
İzmir
Sivas
Ankara
İstanbul
Kayseri
Bursa
Giresun
Balıkesir
Siirt
Erzincan
Osmaniye
Şanlıurfa
Van
Yalova
Elazığ
Kütahya illerine yasak geldi. Bu illerde kısmi sokağa çıkma yasağı ile kişiler belirli saat aralıkları ile dışarı çıkma haklarına sahip olacaklar.
Düğün ve kamu kuruluşlarına artık HES kodu ile gidilecek
Alınan kararlar karşısında en fazla iki saatlik sürecek olan düğünlere ya da kamu kurumları içerisine HES kodu ile girilecek. Kişilerin sağlıklarını kontrol etmek ve aksi bir durum olarak salgının yayılmasına engel olmak adına önemli bir detay oluyor.

Bazı valiliklerden düğün gibi anlar için yasak gelmesi aslında salgının önüne geçmek adına önemli bir detay.

Kaynak : Nutuk.com.tr

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments