Column Left

Bizi Takip Edin

12 Ekim 2019 Cumartesi

Soğanın İyi Geldiği 5 Hastalık – Nasıl Kullanılmalı?

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Soğanın İyi Geldiği 5 Hastalık – Nasıl Kullanılmalı?
Yemeklere lezzet verdiği kadar insan sağlığına da şifa veren soğanın her derde deva olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.
Bir çok hastalığın tedavisinde kullanılan soğan, doğal bir antibiyotiktir. Aynı zamanda doğal bir antiseptik olan soğan nelere iyi gelir hep birlikte bakalım.
Soğanın Faydaları Nelerdir?
İçeriğindeki yüksek miktarda kükürt barındıran soğan, güçlü antiseptik ve antibiyotik özelliklerine sahiptir.
Querecetin olarak bilinen antioksidanı çokça bulunduran soğan, günlük hayatta yaşayabileceğiniz birçok rahatsızlıkta rahatlıkla başvurabileceğiniz bir şifa kaynağıdır.
Binlerce yıldır ilaç olarak kullanılan soğan ve soğan suyu; kükürt ve flavanoid özellikleri ile diyabet, artrit, kalp ve kolesterolü dengelemesiyle bilinir. Ayrıca solunum sorunlarına da iyi geldiği tespit edilmiştir.

Soğanın İyi Geldiği 5 Hastalık – Nasıl Kullanılmalı?
1- Böcek Sokmaları
Özellikle çocuklarda çok sık görülen yüksek ateş rahatsızlığında da soğanı güvenle kullanabilirsiniz. Ayağınızın etrafına soğan dilimleri yerleştirerek çorap giymelisiniz.
3- Detoks Özelliği
Soğan, barındırdığı yüksek antioksidan maddeler ile vücuttaki zararlı toksinleri atarak arınmanızı ve kilo kaybetmenizi sağlar.4- Tıkalı Kulaklar İçin Soğan
Soğanın cücüğünü (en orta kısmını) alarak bir ince bir beze sarın. Kulak kanalınıza yerleştirin ve hareket ettirmeden bir gece o şekilde bekletin. Sabah uyandığınızda kulak içindeki reçinemsi yapı yumuşayarak kulak tıkanıklığı açılacaktır.
5- Yanıklar İçin Soğan TedavisiVücudunuzda bir yanık mevcutsa o bölgeye bir dilim soğan yerleştirin ve bekletin. Kısa sürede acı hissi azalır ve rahatlarsınız. (bu teknik basit yanıklar için tavsiye edilir) İsteyenler soğan suyunu yanığın üzerine dökerek de tedavi uygulayabilir. Böylece yanığın üzerine daha az baskı yapmış olursunuz.
Ayrıca soğanın bağışıklık sistemini güçlendirdiği, mikroplara karşı vücudu koruduğu kanıtlanmıştır.
Soğanın faydalarının tamamı soğan suyunda da bulunur
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments