Column Left

Bizi Takip Edin

18 Ocak 2024 Perşembe

Siyah turp-bal kürü neye iyi gelir?

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

 Siyah turp-bal kürü neye iyi gelir? Siyah turp ve bal nasıl yapılır?

Son zamanlarda öksürük ve grip gibi geçmeyen hastalıklarından kurtulmak için alternatif tıpa olan ilgi oldukça arttı. Geçmeyen öksürük krizleriniz varsa 'Siyah turp-bal' kürüyle bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Siyah turp-bal kürü neye iyi gelir? Siyah turp ve bal nasıl yapılır? sorusunun yanıtı bugünkü yazımızda.Öksürük vücudun istemli veya istemsiz olarak boğaz ve solunum yollarını temizlemek için verdiği tepkidir. Kış aylarında soğuk algınlığı ve üst üste geçirilen salgın hastalıklardan dolayı geçmeyen öksürüğü muhteşem bir kürle ortadan kaldırmaya ne dersiniz? Kara turp bal kürü öksürüğün kesin çözümüdür. Kara turp olarak da bilinen siyah turp içerdiği bileşen ve maddeleri sayesinde kanserli hücrelere karşı oldukça etkili bir antioksidandır. Uzmanlar bu konuda salataların ya da yemeklerin içinde tüketilmesi gerektiğini vurguluyor.


SİYAH TURP BAL KÜRÜ FAYDALARI:İçerdiği yüksek miktardaki antioksidandan dolayı kan damarlarını hasardan korur. İnme ve felç riskini azaltır.

Düzensiz kalp atışları, yorgunluk ve kas kramplarının düzelmesine yardımcı olur.

Kabızlığı önleyerek sindirim sitemini kolaylaştırır.

Ter atmamızı sağlayarak toksinlerin hızlı bir şekilde atılmasını sağlar.

Öksürüğün kesilmesine yardımcı olur. Bronşiti hızlı bir şekilde geçirir, balgam söktürücü özelliği bulunmaktadır.PEKİ SİYAH TURP BAL KÜRÜ NASIL HAZIRLANIR?

1- Siyah turp ve balı hazırlaması oldukça kolaydır.

2- İlk olarak turpu yıkayın.

3- Siyah turpun tepesini kesin ve küçük bir delik oluşturun.

4- Daha sonra içerisine bir miktar bal ekleyip, turbu bardağın üzerine yerleştirin. Çünkü turpun altından sızıntı olacaktır ve siz o sızıntı halinde bardağın içerisine akan sıvıyı içeceksiniz.

5- Bu işlem için 12 saat beklemeniz gerekmektedir. 12 saatin sonunda bardağa akan sıvıyı tüketmeye başlayabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments