Column Left

Bizi Takip Edin

27 Kasım 2021 Cumartesi

Cüzdanınıza bir tutam tuz koyun olacakları görün!!

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

 Cüzdanınıza bir tutam tuz koyun olacakları görünCanlı hayatının vazgeçilmez maddelerinden olan tuz, tarih boyunca insanoğlunu peşinden koşturdu. Doğada saf olarak fazla bulunmayan bu ”kutsal madde” için savaşlar bile yapılmıştır. Tuz, tarih boyunca o kadar değerliydi ki, bazı ülkelerde askerlere ve çalışanlara maaşlarını tuz olarak ödüyorlardı. Tuzun yemekler dışında günlük hayatımızda çok geniş bir kullanım alanı vardır. Bu kullanım alanlarını yazımızda bulabilirsiniz. En önemlisi, tuz bulunduğu ortamdaki negatif enerjiyi üzerinde toplar. Negatif enerji, bulunduğu yere huzursuzluk ve şanssızlık getirir. Eğer yakınınızda negatif enerji olduğunu düşünüyor ve bu enerjinin cüzdanınıza da geçtiğini hissediyorsanız, size vereceğimiz bu yöntemi uygulayabilirsiniz! Burada kastettiğimiz doğal kaya tuzu.Cüzdanınıza bir tutam tuz koyun

Cüzdanınızın içine bir tutam tuz koyun. Tuz, negatif enerjiyi yok edeceği gibi, parayı da size çekecek ve şanssızlığınızı yok edecektir.


Diğer bir yöntem ise, cüzdanda eski madeni para bulundurmaktır. Ancak bu yöntemi uygularken dikkat edilecek bir nokta var. Madeni para parlak olmalıdır. Madeni paranızı parlatmak için, size vereceğimiz bu karışımı uygulayabilirsiniz. Bunun için bir bardağa biraz sirke koyun ve üzerine tuz ekleyin. Paraları bu karışıma atın ve yavaşça 10’a kadar sayın. Daha sonra paraları sirkeli karışımdan çıkarın ve suyla durulayıp güzelce kurulayın. Bu sayede negatif enerji cüzdanınızdan uzaklaşacak ve paranıza bereket gelecektir.


Evdeki negatif enerjiyi uzaklaştırmak için

Eğer negatif enerjinin evinizde olduğunu düşünüyorsanız yapmanız gereken şey basit! Şeffaf olan herhangi bir bardağa, 3’te birini dolduracak kadar tuz ekleyin. Kalan boşluğa ise yarı yarıya sırasıyla su ve beyaz sirke ekleyin. Bu bardağı negatif enerji olan bölgeye koyun ve 1 gün bekletin. Burada dikkat edilmesi gereken kısım, bardağı görünmeyecek bir yere koymak ve kesinlikle hareket ettirmemek. Eğer, bir günün sonunda bardak bıraktığınız gibiyse ortada negatif enerji yok demektir. Fakat suyun üzerinde baloncuklar görüyorsanız, evinizde negatif enerji var anlamına gelir. Bu karışımı, bardağı temiz bulana kadar her gün uygulayın. Bu sayede negatif enerji evinizden uzaklaşacak!Günlük hayatta çoğunlukla yemeklerde kullandığımız tuzun, daha pek çok faydası var. İşte onlardan bazıları:

Çaydanlıktaki kireçler için birebir! Pek çok kadın, çaydanlıktaki kireçlenmeden muzdarip. Bu durumun çözümü ise çok basit! Öncelikle kettle veya çaydanlığınızı ağzına kadar su ile doldurun. Daha sonra içine 2-3 yemek kaşığı limon tuzu ilave edip karıştırın. Ocağın altını açıp suyu kaynatın. Suyunuz kaynadığında karışımı boşaltın ve çaydanlığınızı bol su ile durulayın. Farkı göreceksiniz!

Tıkanan lavabolar için doğal yöntem Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler basit: Karbonat, sirke, tuz ve su. Öncelikle 3 yemek kaşığı karbonat ve 2 yemek kaşığı tuzu karıştırıp tıkanan lavaboya dökün. Daha sonra üzerine 2 bardak sirkeyi boşaltın. Karışım eriyince lavaboyu bol su ile durulayın.

Yeni gibi bir ütü için… Ütünüzün tabanı eski parlaklığını yitirmişse yapmanız gereken şey çok basit. Bir parça gazeteye biraz iri tuz serpin. Ütünüzü ısıtıp tabanıyla tuzları ütüleyin. Daha sonra ütünüz ılıyınca temiz bir bezle ütüyü silin.

Kararan gümüşlerinizi eski haline getirir Yarım litre suyun içine yarım limonun suyunu ve bir yemek kaşığı tuz ekleyin. Kararan gümüşünüzü bu karışımın içinde bir miktar bekletin. Daha sonra ise yumuşak bir bezle silin. Böylece gümüşleriniz yeni gibi görünecek.

Kaynak: http://www.hurriyetaile.com/fotogaleri/ebeveyn/cuzdaniniza-bir-tutam-tuz-koyun-olacaklari-gorun-4078?fbclid=IwAR1h_zzgD9OQpVoUWU-B19_2sH-yToswmjIdSu4bWWRXr3Wovfb8hwLhIOo#p-3

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments