Column Left

Bizi Takip Edin

25 Kasım 2019 Pazartesi

Zayıflatan ve Kilo Aldırmayan Yiyecekler İle Formunuzu Koruyun!

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Zayıflatan ve Kilo Aldırmayan Yiyecekler İle Formunuzu Koruyun!

Kilo almak istemiyorsanız bunları yiyin!
Formda kalmak ve kilo almak istemiyorsanız yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmeniz gerekir. Kilo almak konusunda özellikle yediklerimizin büyük bir etkisi vardır. Kilo aldıran yiyeceklerin neler olduğunu bilir ve bu yiyeceklerden uzak durursanız kilo almazsınız. Yada kilo aldırmayan yiyeceklerin neler olduğunu bilir ve bu yiyecekleri tüketirseniz kilo almazsınız. Kilo aldırmaya yiyecekler metabolizmanızı da hızlandıracağı için kilo vermenize de katkıda bulunur.


Kilo aldırmayan ve zayıflatan yiyecekleri tek tek sıralamak gerekirse;
Yumurta
Fasulye
Çorba
Soya Peyniri
Kırmızı Et
Zeytinyağı
Sirke
Yeşil çay
Tarçın
Acı Kırmızı Biber
Salata
Armut ve Elma
Greyfurt
Ceviz
Tok tutan ve kilo aldırmayan yiyecekler
Yumurta: Protein deposu olduğu için uzun süre tok tutar. Yumurta yediğiniz zaman daha geç acıkırsınız ve dolayısı ile daha az yemiş olursunuz.
Fasulye: Kilo vermek için en iyi hormonlardan birisi de safra kesesinin kasılmasına sebep olan kolesistokinin hormonudur. Doğal bir iştah kesici olmasının yanı sıra kolesterolü de düşürür.


Çorba: Hangi çorba olduğu önemli değil, yapılan araştırmalarda bir kase çorbanın beyindeki açlık hissini bastırdığı ve tokluk hissi verdiğini göstermektedir.

Soya peyniri: Daha az yemek istiyorsanız yemekten önce soya peyniri yiyin.
Kırmızı Et: Protein bakımından zengin olan hem daha az yemenizi sağlıyor hemde uzun süre tok tutuyor.


Zeytin yağı: En sağlıklı yağlardan birisi olan zeytinyağı sayesinde daha çabuk kalori yakarsınız ve kilolarınızdan kurtulursunuz.
Sirke: Tok kalmak istiyorsanız sirkeyi sofranızdan eksik etmeyin. Yapılan bir araştırmada sirkeye batırılmış ekmek yiyen yiyen kişiler, normal ekmek yiyen kişilerden daha fazla tok kaldığı görülmüştür. Siz tabiki ekmek ile sirkeyi yemeyin. Salatalarınızda kullanın.
Yeşil Çay: Yeşil çayda bulunan kateşin adlı etken madde metabolizmayı hızlandırıcı etkisi ve yağ yakımı etkisi nedeniyle kilo vermenizi sağlıyor.


Tarçın: Şekeriniz düşünce tatlıya yönelmemek için tarçın tüketin. Kahvaltınıza tarçını eklemek aynı zamanda insülin artışının da önüne geçer.

Acı kırmızı biber: Kırmızı biber iştah kesici ve tok tutucu özelliğe sahiptir. Yapılan bir araştırmaya göre kahvaltıda kırmızı biber de yiyen kadınlar yemeyenlere göre öğlen yemeğinde daha az yemek yediler.
Salata: Yapılan araştırmalarda düşük kalorili salata tüketenlerin daha az hamur işi yedikleri görülmüştür. Salata yemeniz sizi kilo aldıran yiyecekleri daha az tüketmenize neden oluyor.


Armut: Tok tutma konusunda armut ilk sırada, elma ise ikinci sırada yer alıyor. Pektin lifi içeren bu iki meyve aynı zamanda kan şekerini de düşürür.
Greyfurt: Yapılan bir araştırmada 3 ay boyunca günde yarım greyfurt yiyen veya günde üç defa greyfurt suyu içen kişiler 3 kilodan fazla verdikleri görülmüştür.

Ceviz: Öğün arası olarak ceviz tüketmek, daha fazla tok kalmanıza neden oluyor.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments