Column Left

Bizi Takip Edin

10 Mart 2019 Pazar

Yalnızca 3 Yemek Kaşığı Yiyin, 4 Saat İçinde Tüm Damarlarınız Temizlensin

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Yalnızca 3 Yemek Kaşığı Yiyin, 4 Saat İçinde Tüm Damarlarınız Temizlensin
Cevizin ve ceviz yağının kalbe yararlarını ortaya koyan bir araştırma neticesi oldukça şaşırttı.
Kalp krizi tehlikesini eksilten ve kan damarlarının elastikiyetine, kolesterol seviyelerinde iyi kan akışına destekçi olan ceviz yağı sanki bir mucize… Günlük yemeniz gereken ceviz porsiyonu ve ceviz yağı ölçüsünü de söyleyen araştırma neticelerine gelin birlikte bakalım… Araştırmada insanlar bir avuç ceviz yedikten 4 saat sonra, kan damarlarının esnekliğinde ve kolesterol seviyelerinde iyi kan akışına destekçi olacak seviyede bir büyüme tespit edildi. Aynı zamanda bir avuç ceviz yemeninkalp krizini süratle önlediğini gösteriyor. CEVİZİN VE CEVİZ YAĞININ KALBE FAYDALARI Devamlı olarak ceviz yemek ya da ceviz yağı içmek, riski yüksek oranda düşürüyor ve sizi kalp krizine karşı düzenli olarak koruyor. Cevizin ve ceviz yağının kalbe faydalarını ortaya koyan araştırmanın sonucu; bunların devamlı tüketiminin bizi kardiyovasküler hastalıklardan koruyup gözettiği sonucundaydı.


Cevizin ve ceviz yağının kalbe yararlarını ortaya koyan bir araştırma neticesi oldukça şaşırttı.
Pennsylvania'da Penn State University'nin beslenme profesörü Dr. Penny Kris Eterton, "Ve yalnızca bir avuç ceviz ya da ceviz yağını haftada 4 gün harcayarak kalp krizi tehlikesini anlamlı bir biçimde eksiltebilirsiniz" diyor. Bu çalışmada özellikle; daha sıhhatli olabilmeniz için her gün ihtiyacınız olan porsiyon tanımlandı. KAN DAMARLARINIZIN KONDİSYONUNU GELİŞTİRİYOR Yalnızca 3 yemek kaşığı 51 g ceviz yağını içerseniz kan damarlarınızın kondisyonunu 4 saat içinde geliştirmiş oluyorsunuz. Bu sayede damarlarınız da temizlenmiş olur. Ceviz yağının özellikle endotelyal hücrelerin sağlamlığı için çok bereketli olduğu ispatlandı. Bu hücreler kan damarlarını hizalıyor ve damarların elastikliğinde ehemmiyetli bir rol oynuyor.Cevizin ve ceviz yağının kalbe yararlarını ortaya koyan bir araştırma neticesi oldukça şaşırttı.
Ceviz yağının 7 faydası -İltihap geçirir: Omega3 ve omega 6 gibi çoklu doymamış yağlar ile ceviz romatizma ve diğer iltihaplı hastalıklara yakalanma riskini önemli ölçüde düşürür. -Egzama gibi cilt rahatsızlıklarından korunma sağlar: Günde bir kaç tatlı kaşığı ceviz yağı egzama gibi döküntülü cilt rahatsızlıklarının tedavisine yardımcı olur. -Yaşlanmanın etkilerini azaltır: Antioksidan içeren ceviz ve ceviz yağı hücre hasarına neden olan serbest radikalleri kontrol altında tutar ve yaşlanmanın etkilerini geciktirir. -Hormon seviyelerinin normal düzeylerde kalmasına yardımcı olur: Selenyum, fosfor, magnezyum, çinko, demir yönünden zengin olan ceviz ayrıca hormonları dengeleyici özelliğibulunan kalsiyumda içermektedir. -Kalp hastalığına yakalanma riskini düşürür: İçerdiği omega-3 yağ asidi olan alfa-linolenik asit ile sağlıklı kan damarlarına yardımcı olur ve kalp hastalığı riskini azaltır. -Kan dolaşımını artırır: Yüksek miktarda omega 9 doymamış yağ içerdiğinden damar sertliğini engeller ve kan dolaşımını arttırır. Damar esnekliği yüksek tansiyon ve kalp hastalıklarının başlıca sebeplerinden olduğu için günde 2-3 adet ceviz ya da bir miktar ceviz yağı tüketmek tavsiye edilmekte. -Cilt sağlığına yardımcı olur
Kaynak:https://www.hashaberler.com
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Hiç yorum yok:
Comments